Background Color
Slider

ذره ی خدا -- بوزون هیـــگز


برخورد دهنده ی بزرگ هادرون


موضوعات مرتبط : هسته ای،ذارت بنیادی،اتمی-مولکولی,


برخورد دهنده ی بزرگ هادرون

برخورد دهند ه ی بزرگ هادرون(LHC) یک آزماشگاه عظیم علمی است که در نزدیکی ژنو قرار دارد.این آزمایشگاه در مرز بین سوئیس و فرانسه و در عمق 100 متری زیر زمین واقع شده است.
آزمایشگاه بزرگ هادرون یک شتاب دهنده ی ذرات است که توسط فیزیکدانان برای مطالعه بر روی کوچکترین ذرات شناخته شده مورد استفاده قرار میگیرد.(کوچکترین ذرات:بلوک های بنیادی در ساختمان هر چیز و شئ).
این یک انقلاب بزرگی است که درک ما را از جهان کوچک و عمیق درون اتم تا جهانی پهناور و وسیع بالا می برد.
دو بیم(یا پرتو) از ذرات زیر اتمی به نام "هادرون"،- یا پروتون یا یونهای سرب -،در جهت های مخالف در داخل شتاب دهنده حلقوی سرعت داده می شوند،تا به انرژی مورد نظر دست یابند.
فیزیکدانان با استفاده ازLHC به باز سازی شرایط پس ازانفجار بزرگ(Big Bang)، با برخورد دادن تو بیم از ذرات به صورت سر به سر در انرژی های بالا می پردازند.
تیمی از فیزیکدانان جهان به تجزیه و تحلیل ذرات به وجود آمده در برخورد شتابدهنده ،با استفاده از آشکار ساز های خاص موجود در تعدادی از آزمایشگاه ها اختصاص یافته در LHC مشغول می باشند.

برچسپ ها

چرا ماه به رنگ های مختلف دیده می شود؟


موضوعات مرتبط : مبانی نجوم,


سکانس بالا ماه کامل را در تاریخ 17 آپریل 2011 در شهر لیدن، هلند نشان می دهد. ماه نارنجی رنگ سمت چپ، تصویر ماه بلافاصله پس از طلوع آن با فاصله 7 درجه از افق شرقی می باشد. ماه هلویی- کرم رنگ میانی، تصویر ماه با کمی فاصله از افق ( 14 درجه ) می باشد که هنوز به اندازه کافی فراز نگرفته است و در نهایت تصویر ماه نقراه ای  سمت راست، دو ساعت پس از گرفتن عکس اول و زمانی که ماه با فاصله 19 درجه از افق قرار داشته، گرفته شده است.

ماه زمانی که در نزدیکی افق است یا زمانیکه ذرات غبار در آسمان زیاد هستند می تواند به رنگ نارنجی دیده شود. نور مرئی ماه ترکیبی از رنگهای مختلف شامل قرمز، نارنجی، زرد، آبی، سبز و بنفش می باشد که ترکیب آن ها به رنگ سفید دیده می شود.

این نور برای رسیدن به زمین باید از اتمسفر آن عبور کند. زمانیکه ماه  به اندازه کافی در آسمان فراز گرفته و هوا نیز تمیز است، تمامی این اشعات به زمین رسیده و در نتیجه ماه به رنگ سفید دیده می شود.


برچسپ ها

اسلاید پروژه هارپ یه صورت power point


موضوعات مرتبط : فیزیک جو و ژئوفیزیک,


همناطور که میدانید پروژه "هارپ "، جایگزین زمینی طرح «جنگ ستارگان»، به واسطه قدرت های متعدد و خارق العاده ای كه پدید می آورد، «سلاح نهایی» آمریكا محسوب می گردد.

آیا می دانید سیستم هارپ چیست؟

لایه  یونوسفرچیست؟

 دلیل خیلی از زلزله ها چیست؟

مخوف ترین سلاح چیست؟

آیا دوست دارید حقیقت را بدانید.

فایل زیر را دانلود کنید...

دانلود

برچسپ ها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات